<meta name="enamad" content="752694"/>

مشاوره : 02188313115

مشاوره : 02188313115

5 نکته از نگهداری و تمیز کردن لیبل پرینتر

روش های اصولی  که 5 نکته از نگهداری و تمیز کردن لیبل پرینتر دستگاه های انتقال حرارتی و یا حرارتی مستقیم مانند  لیبل پرینتر  دارای هد حرارتی هستند و این مطلب منحصراً برای دستگاه خاصی نیست و به طور کلی در مورد این دستگاه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد .

نگهداری اصولی از لیبل پرینتر مهم است برای افزایش طول عمر دستگاه و چاپ بهتر لیبل باید به صورت دوره ای پرینتر را کنترل و سرویس کرد و نظافت اصولی آن را انجام داد . وقتی که با یک پرینتر انتقال حرارتی و یا حرارتی مستقیم سر و کار دارید خرابی هد چاپ یک امر معمولی است که غالبا اتفاق می ‎افتد . گرد و خاک و باقیمانده‎ ها به اضافه چسب برچسب‎های حرارتی شما ممکن است در طول زمان رسوب کرده و باعث از کار افتادگی هد پرینت شوند .

اگر پرینتر به طور منظم تمیز نشود ، رسوبات ممکن است سفت و دائمی شده و باعث ایجاد ( مانع ) بین هد چاپ و برچسب‎ های شما شوند . برای جلوگیری از خرابی زود رس هد پرینت و کاهش کیفیت چاپ ، در این مطلب به برخی از روش های محبوب برای تمیز کردن پرینتر پرداخته شده است .

روش های تمیز کردن

1- الکل ایزوپروپیل

الکل ایزوپروپیل را می توان هم به صورت مالشی و هم به صورت جارو کردن برای تمیز کردن سطح هد پرینت استفاده نمود و به گفته برخی از کمپانی‎های معتبر ، حرکت جارویی امنترین گزینه است .

همچنین می‎توانید از یک حلال استفاده کرده و به کمک یک پارچه بدون پرز آغشته به حلال ، هد را تمیز کنید و فقط مطمئن شوید که از الکل مالشی با بالاترین درصد خلوصی که ممکن است استفاده می‎کنید .

در حین تمیز کردن حداقل فشار را اعمال کنید ، تنها به اندازه‎ ای که موثر باشد و به قدری زیاد نباشد که به هد آسیب برساند .

چندین بار پارچه را در طول هد حرکت دهید تا کاملا تمیز شود . قبل از شروع مجدد چاپ ، هد را کاملا خشک کنید .

5tips for maintaining and cleaning the label printer

2- کارت های تمیز کردن

استفاده از کارتهای تمیز کردن یک روش جایگزین است که کارت های تمیز کننده علاوه بر تمیز کردن هد چاپ ، برای تمیز کردن رسوباتی که بر روی غلطکهای پرینتر تجمع یافته‎اند که مورد استفاده قرار می‎گیرند .

با این حال ، استفاده از این روش باید به صورت دوره‎ایی انجام شود ، زیرا استفاده مداوم از کارت ممکن است باعث سایش شده و در طول زمان به طور بالقوه باعث آسیب هد پرینت شود.

5tips for maintaining and cleaning the label printer

3- تمیز کردن به کمک قلم

استفاده از قلم برای تمیز کردن هد چاپ یک گزینه جهت پاک کردن سریع هد است که برای استفاده ، نوک قلم را به هد پرینت چاپی فشار داده و از یک طرف به طرف دیگر حرکت دهید ، در صورت امکان این کار را روی غلتکها نیز انجام دهید .

این نوع قلمها می‎ توانند برای حدود 10 بار استفاده و یا تا زمانی که نشانه ای از جمع شدن گرد و خاک را نشان دهند ، مفید باشند .

5tips for maintaining and cleaning the label printer

4- ریبونهای حرارتی با پاک کنندههای تعبیه شده برای هد پرینت

برای کسانی که نمی خواهند هر بار یک رول نیاز به تعویض دارد مجبور به تمیز کردن هد باشند ، ریبونهای انتقال حرارتی وجود دارند که پاک کننده‎ هایی در آنها تعبیه شده است که تنها  کافی است رول جدید را که نوارهای تمیز کننده به آن متصل است ، نصب کرده و رسوبات ته نشین شده را با کشیدن نوار از بین ببرد .

این گزینه مخصوص پرینترهای انتقال حرارتی است. پرینترهای حرارتی مستقیم از ریبونهای حرارتی استفاده نمی‎کنند و بنابراین این نوع محصول برای آنها کاربردی ندارد.

5- نکاتی در مورد تمیز کردن هد

  • هرگز هنگامی که دستگاه روشن است مکانیزم هد پرینتر را باز نکرده و از هیچ پاک کننده‎ای در این حالت استفاده ننمایید .
  • قبل از اینکه شروع به تمیز کردن نمایید ، با فوت کردن ملایم داخل هد پرینت ذرات گرد و غبار را تا حد امکان خارج نمایید .
  • هنگام پاک کردن هد ، هر گونه جواهرات یا ساعت را که ممکن است هد یا قطعات اطراف آن را خراش دهد از دست خود خارج نمایید .
  • از لمس کردن هر قسمت از هد چاپ به جز لبه‎های آن اجتناب کنید ، حتی کوچکترین لمس می‎تواند به طور بالقوه به شیشه هد آسیب برساند .

علاوه بر پیشنهادات ذکر شده در بالا، شاید بد نباشد بدانید که 5 نکته از نگهداری و تمیز کردن لیبل پرینتر که با تامین کننده و یا خدمات پس از فروش پرینتر خود در مورد یک برنامه تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه به طور سالانه مشورت کنید . خدماتی مانند این ، شامل یک بازرسی سالیانه توسط یک کارشناس هستند و قطعا طول عمر پرینتر انتقال حرارتی یا پرینتر حرارتی مستقیم شما را افزایش خواهند داد .

تمیز کردن فضای داخلی لیبل پرینتر

هنگام تعویض رول لیبل ، بخش‌های داخلی چاپگر را نیز بررسی کنید . با استفاده از یک برس نرم یا اسپری هوای فشرده ، گرد و غبار و ذرات باقی مانده رول لیبل قبلی را پاک کنید . به خصوص گرد و غبار حاصل از پوشش کاغذهای حرارتی که ممکن است حاوی فلز باشند و منجر به اتصالی شود . با استفاده از اسپری هوا ، سنسور لیبل را نیز تمیز کنید . سنسور لیبل ، فضای بین رسانه چاپی و هد را ثابت نگه می‌دارد و به چاپگر کمک کند تا برچسب‌ها را به درستی تشخیص دهد . ایجاد گرد و غبار و ذرات روی این سنسور منجر به خطاهای لیبل پرینتر می‌شود . با استفاده از پارچه‌ای نرم و بدون پرز و در صورت لزوم مواد شوینده ملایم ، به تمیز کردن سطوح خارجی لیبل پرینتر خود ادامه دهید.

5tips for maintaining and cleaning the label printer

سخن آخر

همانگونه که در این مطلب ملاحظه کردید امروزه انواع مختلفی از ریبون ها در بازار وجود دارد که هر کدام برای مصرف مصارف خاصی به کار می رود . توجه به نوع این ابزار شما را در انتخاب بهترین آن و متناسب با کارتان راهنمایی خواهد نمود . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تک اچ پی در ارتباط باشید .

یادتون باشه که هم هزینه خرید رو در نظر بگیرید و هم هزینه‌ ها ی جانبی بعدی رو چرا که خرید این وسایل فقط هزینه اولیه نیست .

همچنین میتوانید برای اطلاع کامل در مورد لوازم تحریر اداری ، 5 مدل از انواع کلاسور از فروشگاه بزرگ ما دیدن کنید و به سادگی خرید خود را انجام بدهید. توضیحات کامل محصولات در فروشگاه تک اچ پی

ما در وبسایت تک اچ پی تمامی سعی خود را میکنیم تا شما عزیزان بهترین پرینتر و لوازم اداری مد نظر خود را خرید کنید و دیگر نگران خدمات پس از فروش انواع لوازم اداری نباشید. شما عزیزان میتوانید به سادگی با متخصصان ما در تماس باشید و مشاوره لازم را قبل از خرید انجام بدهید.

تلفن تماس و مشاوره :

021-88313115

021-88324736

با تشکر از همراهی شما عزیزان

وب سایت تک اچ پی

Facebook
Twitter
LinkedIn
فروشگاه
0 مورد سبد خرید
حساب من
خانه